Jak poprawnie odziać pokrowcy na siedzenia?
Вы просматриваете: Главная > Автоаксессуары, Полезно знать > Jak poprawnie odziać pokrowcy na siedzenia?

Jak poprawnie odziać pokrowcy na siedzenia?

Niektóre potrzebne towary, w tym i samochodowe pokrowce, dla swojego ustawienia wymagają dotrzymywać się pewnych reguł. Że nam należy znać, po to, żeby poprawnie ustalić samochodowe pokrowcy na siedzenia? Wam należy wykonać pewny szereg procedur, dalej po trybie.

Potem, jak zostaliście władcą autopokrowców, najpierw należy przejrzeć pokrowcy na odpowiedniość kompletnej i rozdzielić wszystkie elementy pokrowców na człony.

Dalej należy będzie zdjąć wszystkie zagłówki. Obowiązkowo należy uwzględniać, że zagłówki mogą być różne i mechanizmy ich zdejmowania tak samo różnią się jeden od jednego. Każdy prosty zagłówek, występuje za pomocą naciśnięcia na jeden czy dwie dźwignie z boków, jednak spotykają się modele maszyn, u których te dźwignie czy klawisze, utajone pod obiciem siedzeń. Wiele modeli samochodów, dziś skompletowane aktywnymi подголовниками, takie zagłówki nie wyciągają się po technologicznych niuansach. W takich wypadkach pokrowiec będzie przewidziany dla ustawienia na zagłówki takiego rodzaju.

I tak, zagłówki już jest zdemontowany, dalej wizualnie należy ocenić, że jeszcze potrzebować zdejmowania, a które elementy można będzie odziać w miejscu. Praktycznie na wszystkich maszynach przednie fotele trzeba będzie zdjąć, dla pięknego i jakościowego naciągania pokrowców. Dzieje się to bardzo prosto, odkręcacie 4 bolcy, i siedzenie można wyjmować z maszyny.

Jeśli w Waszej maszynie w przednich plecach stoi airbag, to najpierw należy odłączyć akumulowaną baterię, a potem odłączać tren z drutami który idzie na airbag i znajduje się pod przednimi siedzeniami, również jeśli u was ustalono podgrzewanie siedzeń, to przeprowadzenie podgrzewania, również odłączamy. Jeśli zapomnicie odłączyć akumulator, to przy odłączaniu trenu poduszki bezpieczeństwa u Was może wyskoczyć błąd pokładowego komputera. Toż nie zapominajcie odłączać akumulowaną baterię.

Przy ubieraniu pokrowców na przednie fotele, najpierw ubieramy pokrowiec na siedzenie, tak dla Was będzie wygodniejszy przy zaciąganiu sznurem i umocnieniu haczykami za gumki. Równomiernie zaprawiamy pokrowiec między plecami i siedzeniem i zaprawiamy pod boczny plastyk. Odłączać plastikowe nakładki z boków siedzeń nie warto, ponieważ plastikowe umocnienia, z reguły, czynią jednorazowymi. Potem czepiłyśmy haczyki za najbardziej dalekie miejsca pod siedzeniem. Jeśli pod siedzeniem za co uczepi się haczykami, to należy będzie za pomocą sznurka (wygodnie wykorzystać bieliźnianą) zasznurowywać gumki. Naciągajcie gumki rzetelnie i z dobrym wysiłkiem. Dobrze naciągnięty pokrowiec nigdy nie będzie pod wami spełzać i nie będzie marszczył się, i będzie wyglądał jak “rodzone” obicie.

Dalej można przystępować do ustawienia pokrowców na przednie plecy siedzeń. Należy bardzo uważnie obejrzeć plecy pokrowców dla przednich siedzeń i zrozumieć gdzie prawe plecy, a gdzie lewa. Na przednich plecach pokrowca w obowiązkowym trybie są klipsy pod zagłówki, przy obecności poręczy od kierowcy po prawej w pokrowcu będzie zrobione wycięcie czy otwór pod jego, również na przekroju poprzecznym jest otwór dla dźwigni poprzecznego oparcia (jeśli to oparcie jest przewidziane zakładem producentem). Na pokrowcu są naniesione wszystkie konieczne oznaczenia i są zrobione wszystkie otwory, które są obrobione specjalnym krawieckim sprzętem.

Narzuciwszy plecy pokrowca na wierzch samych pleców, warto od razu zaprawić pokrowiec pod klips zagłówka, w ten sposób, Wy ottsentriruete pokrowiec na plecach. Po, zaciskając boki pleców, zakładamy pokrowiec do samego dołu. Z reguły, pokrowiec będzie zakładał się bardzo sztywnie, toż bądźcie ostrożne, żeby nie podrzeć pokrowiec przy ustawieniu. Zaprawiamy przednią patkę z lepem między plecami i siedzeniem od spodu i wyciągamy z dobrym wysiłkiem z tyłu, żeby potem zamocować jej ze wstecznej (tyłową) strony lepem. Jak już mówiliśmy, pokrowiec będzie siadał skrajnie sztywnie i, zazwyczaj lepy nie spotykają się w przybliżeniu na 3-4 centymetry. Oto te parę centymetrów trzeba będzie naciągnąć z wysiłkiem i zamocować. Taką operację lepiej czynić z pomagierem. Wszystkie szwy zobowiązane być wygładzone i rozprostowane po konturze siedzeń. Co kończy etapem będzie – zmocować haczykami patkę pod siedzeniem.

Z czasem można przystępować do ustawienia pokrowców na drugim szeregu siedzeń, przy czym znowuż oceniamy: czy potraficie naciągnąć pokrowcy, bez zdejmowania pleców czy siedzenia. Przedłużamy ustawienie. Obejrzeliście, oceniliście sytuację, i wyznacz, musisz Wam demontaż pleców i siedzeń drugiego szeregu czy nie. Siedzenia drugiego szeregu na większości samochodów bez problemów występuje oddzielnie i, przy czym bardzo łatwo, prosto pociągnąwszy jego w górę. Lecz zdarza się, kiedy, nie patrząc mnogie próby, że bez wysiłków to zrobić nie wdaje się. W takich wypadkach zdarza się wyskubywać siedzenie razem z klipsem dla umocnienia, a potem tak samo urażać siedzenie do lądowiskowego zamku. Potem, jak siedzenie jest zdjęte, zaczynamy zdejmowanie pleców siedzenia. Jeśli zrozumiecie, że plecy można nie zdejmować, to odpowiednio ubieracie pokrowiec w miejscu. Siedzenie bardzo wygodnie ubierać na przykład na stole. Zawczasu nie zapominajcie przygotować sznurek dla zaciągania. Ściąganie powinno być dosyć silne i równomierne po obwodzie. Sznurować siedzenie najlepiej krzyż na krzyż. Tylne plecy siedzenia ubieramy na takiej samej zasadzie w razie jak przednimi plecami.

Kiedy odziejecie do pokrowców przednie i tylne siedzenia, Wam pozostanie tylko założyć pokrowcy na zagłówki, które, nawiasem mówiąć, odziać będzie nie tak już prosto. Na pierwszy rzut oka Wam wyda się, że zagłówki jest malutki i że odziać ich nie ma możliwości, lecz to nie tak. Pokrowiec musi nie wisieć na zagłówkach, a szczelnie oblegać. Toż Wam jest potrzebna będzie pomoc drugiego człowieka, jeden będzie zaciskał zagłówek, a będziecie naciągały pokrowcy. Potem, jak pokrowce na zagłówki są ubrane, zaczynamy montaż salonu we wstecznym trybie. Jeśli nie budzicie pośpieszać i będziecie rzetelnie i zgodnie instrukcji ubierać ten produkt, to wynik zakasuje Wasze oczekiwania.

Powodzenia Wam!

Метки: ,


Оставить отзыв

Чтобы оставлять комментарии, вам необходимо войти.